Uroczysta akademia z okazji 101 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 7 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Łukowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aby godnie uczcić pamięć wydarzeń związanych z wieloletnią niewolą naszego kraju punktualnie o godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach akcji " Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy " Rekord dla Niepodległej". Uczniowie przestawili rys historyczno - polityczny naszego kraju opowiadający o losach udręczonej Ojczyzny, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Przypomniano daty trzech rozbiorów Polski, po których nasz kraj zniknął na 123 lata z mapy świata. Również został ukazany duch narodu polskiego trwający w niewoli, który ciągle wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę poprzez bohaterów narodowych. Akademia przypomniała wszystkim trudne i ciężkie czasy dla narodu polskiego, wzbudziła w nas refleksję patriotyczną. Dzięki temu mogliśmy zrozumieć rozterki, uczucia wszystkich walczących o wolność i niepodległość Polski. 11 listopada jest dla wielu lekcją historii i patriotyzmu oraz symbolem wolnej Polski.