Dzień Babci i Dziadka

Od wielu już lat w kalendarz naszych uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka.

20 stycznia w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji. Zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie – licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w radosny i świąteczny nastrój.

O dobrą zabawę i miłe doznania zadbali najmłodsi uczniowie naszej szkoły- z klasy pierwszej i drugiej.

Drugoklasiści przygotowali montaż słowno-muzyczny , pięknie recytowali wiersze i radośnie śpiewali piosenki. Natomiast uczniowie klasy pierwszej podtrzymali bożonarodzeniowy nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu, wędrówkę Mędrców do Betlejem oraz pasterzy i gości z Polski chcących pokłonić się Nowonarodzonemu. Zamykającą orszak gości była postać Świętego Jana Pawła II -  upamiętniająca Jego 100 Rocznicę Urodzin. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu wspaniałych pierwszoklasistów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych.

W dalszej części uroczystości mili goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali symboliczny upominek.

Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, żeby zawsze byli dumni ze swoich wnuków!