IV Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenrk Świątecznych

Styczeń upłynął nam pod znakiem kolędowania, śpiewaliśmy kolędy w Żabnie, w Śmignie a na koniec u nas w szkole. W czwartek 23.01.2020 r. odbył się VI Szkolny  Konkurs Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

Tym razem jego formuła była nieco inna ponieważ oprócz prezentacji solistów, duetów i tercetów zaprezentowały się również całe zespoły klasowe w piosenkach świątecznych w j. angielskim. W konkursie kolęd polskich wzięło udział 26 uczniów klas I-VII. Wszyscy pięknie się prezentowali, zachwyciły nas nie tylko śpiew, ale także niezwykłe stroje uczestników. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Renata Jadam Lechowicz, Pani Grażyna Armatys, ks. Czesław Górka, Pani Magdalena Ziółkowska oraz przedstawicielka jury młodzieżowego Julia Błoniarczyk. Usłyszeliśmy m.in. Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Kolędę Maryi, Gore gwiazda Jezusowi, Gdy Pan Jezus się narodził, Mędrcy świata i inne. Wszystkim młodym artystom gratulujemy, dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów do występu. Ogromnie się cieszymy, że tradycja kolędowania w naszej szkole ma się tak dobrze, a poniżej przedstawiamy wyniki konkursu. Dyplomy i nagrody wręczane będą po feriach zimowych.

Kategoria klasy I-III
1 miejsce ex aequo Emilia Frączek – kl. II