Dzień głośnego czytania

W miniony czwartek 30 września zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania.

Uczennice z klasy VII ( Wiktoria Krawiec, Klaudia Pikusa, Martyna Englart, Nikola Frączek i Julia Wanat ) oraz Paulina Skrzek z kl. VIII czytały głośno dla swoich kolegów i koleżanek. W klasach młodszych dzieci poznawały przygody podróżnika opisane w książce Afryka Kazika, miały okazję zawrzeć znajomość z Panem Kuleczką, odgadnąć tajemnicę Kapelusza Pani Wrony i spotkać milutkie Pięciopsiaczki. Klasy VII i VIII poznały wiersze tegorocznych patronów Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusz Różewicza. Klasa V z uwagą wysłuchała fragmentu opowieści Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą, a klasa VI poznała bohaterów książki Czerwona kartka dla Sprężyny. W czasie przerwy funkcjonowały także Kąciki Głośnego Czytania, w których można było posłuchać o dalszych przygodach bohaterów w/w książek. Mamy nadzieję, że akcja podobała się dzieciom i w przyszłym semestrze uda się ją powtórzyć. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Dnia Głośnego Czytania  i mamy nadzieję na więcej miłych spotkań z książką.