Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

Uczniowie I klasy  pod koniec maja zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Tak naprawdę  pożyczają książki już od dawna, ale ze względu na pandemię uroczystość pasowania troszkę przesunęła się w czasie. Uczniowie klasy VI wcielili się w bajkowe postacie, zadawali najmłodszym zagadki związane z bajkami, przedstawili abecadło o książce, a także zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz potwierdzili je własnoręcznym podpisem. Książką byli pasowani na czytelników i odebrali pamiątkowe dyplomiki. Na koniec odwiedzili bibliotekę, gdzie wysłuchali piosenki , a także wypożyczyli książkę z imienną zakładką. Życzymy naszym najmłodszym uczniom jak najwięcej cudownych spotkań z książkami i serdecznie zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki.