WYNALAZKI XXI WIEKU – LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

3 listopada 2021roku na języku polskim w klasie VI odbyła się lekcja ,,Wynalazki XXI wieku”.

Lektura ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, tak zainspirowała uczniów, że postanowili zaprojektować lub wykonać własny projekt, który pomoże ulepszyć nasze życie w tym współczesnym świecie. Patrycja Banaś wymyśliła ,,Szpiegowski helikopter”- urządzenie do łapania złodziei z powietrza. Mając takie urządzenie zapewne świat był by dużo lepszy. Darek Dobosz nazwał swoje urządzenie ,,Mega Kopter”, który dostarcza różnych rzeczy. Oliwia Krawiec wykonała inteligentnego ,,Robo Psa” wyłapującego kłamstwa oraz niosącego pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Julia Kukla zrobiła ,,Ściągacz butów”, który pomoże i ułatwi ściąganie butów z nogi. Projekt Dominika Kołodzieja ucieszyłby każdego ucznia ponieważ jest to ,,Maszyna do odrabiania zadań domowych”, należy wprowadzić tylko zadanie do maszyny, a dostaniemy rozwiązanie gotowe. Konrad Marciniec zaprojektował ,,Złomek” - robot sprzątający, który pomoże posprzątać każdy bałagan. Jakub Stano podszedł do swojego pomysłu ekologicznie. Zaprojektował ,,Zasilacz” zasilany naturalną energią. Patryk Woźniczka zaprojektował ,,Kostkę” która przenosi nas w inne miejsce - każdy z nas chciałby tak podróżować. Wszystkie prezentacje były ciekawie przedstawione, każda z nich mogłaby pomóc ulepszyć naszą rzeczywistość. Felix, Net i Nika mieli wiele pomysłów, ale uczniowie klasy VI swoimi wynalazkami pokazali, że również mogliby wynaleźć coś niesamowitego, pomocnego i przydatnego w naszym świecie.