Półkolonia letnia

W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Łukowej została zorganizowana półkolonia letnia. Odbyła się w pierwszym tygodniu wakacji - od 27 czerwca do 1 lipca w godzinach od 7.30 do 15.30.

W półkolonii uczestniczyło 47 uczniów naszej szkoły. W poniedziałek odbyła się wycieczka do Pizzerii – Pietro Party. Każdy z uczestników zrobił swoją pizzę, którą później smacznie zjadł. W tym dniu było również wiele konkursów z nagrodami, pojazdy znane dzieciom lecz poruszające się inaczej, zabawa taneczna oraz zabawy na placu zabaw. W Mini Zoo uczniowie mogli odwiedzić i nakarmić zwierzęta. Dzień zakończony został przejażdżką limuzyną. Wtorek był dniem spędzonym na Wrotkarni gdzie uczniowie mogli nauczyć się jazdy na wrotkach oraz bawić się na sali zabaw. W trzecim dniu uczniowie półkolonii udali się do Kopalni Soli w Bochni. Jedną z atrakcji w kopalni była przejażdżka podziemną kolejką oraz gry, zabawy w podziemiach. Duże zaciekawienie wywołały Ekspozycje Muzealne, dzięki którym uczniowie poznali historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski. W czwartek odbyło się zwiedzanie Zagrody Pani Curyłowej w Zalipiu. Przewodnik opowiedział nam o słynnej malarce Felicji Curyłowej, która oprócz umiejętności artystycznych potrafiła sprawnie promować swoją wioskę. Zwiedzanie zostało zakończone projekcją filmową. Następnie udaliśmy się do Gminnej Biblioteki w Oleśnie gdzie zbijaliśmy kręgle oraz udaliśmy się na seanse filmowe. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Muzeum Lizaka w Jaśle. Poznaliśmy historię lizaka oraz uczestniczyliśmy w warsztatach na których samodzielnie zostały wykonane lizaki. Na koniec zwiedziliśmy Park Jordanowski w którym było wiele ciekawych zabaw. W dobrych humorach wróciliśmy do domu. Czas półkolonii dobiegł końca, aż trudno uwierzyć że tak szybko. 47 uczniów wakacje zaczęło od półkolonii i jak twierdzą, wspaniale zaczęli wakacje.