Koncert poświęcony twórczości Stanisława Moniuszki.

Ach, cóż to był za koncert….

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki aby uczcić 200 rocznicę urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej.

Z okazji tak zacnego jubileuszu, Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Łukowej zorganizowała koncert zespołu Impresja w składzie: sopran – Wiktoria Oleksińska, pianino i słowo wiążące – Joanna Błażej – Łukasik, baryton – Rafał Kuzma. Artyści zaprezentowali wiele znanych utworów między innymi: ”Halka”, „Straszny dwór”, „Prząśniczka”, „Verbum nobile”. Był to czas refleksji, zadumy, relaksu, ale i dobrej zabawy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Lisia Góra pan Arkadiusz Mikuła, ks. Proboszcz Czesław Górka, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobierzynie Krystyna Bajorek wraz z uczniami, sołtys Łukowej pan Mieczysław Król, nauczyciele, rodzice, uczniowie i mieszkańcy.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego koncertu. Dziękujemy!