Opłatek szkolny

JASEŁKA 2019 -  „TAK! TO ON, ON JEST KRÓLEM!”

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Przedstawienie  jasełkowe zostało przygotowane przez   najmłodszych w szkole - uczniów klasy pierwszej.
Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do ubogiej stajenki, gdzie narodził się Jezus.Występ uświetniły najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na scenie pojawiły się Anioły, Józef i Maryja, Pastuszkowie i Pasterka, Trzej Królowie, Papież oraz Marynarz, Krakowianka, Ślązaczka i Łowiczanka, którzy złożyli Dzieciątku swe dary. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie. Następnie przewodnicząca SU w imieniu społeczności uczniowskiej złożyła na ręce Pani Dyrektor życzenia świąteczne wszystkim obecnym na przedstawieniu.