Policjanci w naszej szkole...

Dnia 15 grudnia 2015 r- spotkanie z Policjantem

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest turniej wiedzy o ruchu drogowym dla klas IV-VI oraz konkurs plastyczny pt.” BĄDŻ BEZPIECZNY NA DRODZE”. Podsumowując w/w turniej uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji między innymi dzielnicowym Gminy Lisia Góra Panem Przemysławem Patriakiem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz zagrożenia internetowe- omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Podsumowując spotkanie dzieci otrzymały cenne nagrody, a klasa I zosatała zaopatrzona w zestaw „ bezpiecznego pierwszaka” - kamizelkę odblaskową, opaskę , zawieszkę.