"Książka uczy i bawi"

    9 czerwca uczniowie kl. II  w ramach projektu „Książka uczy i bawi” przygotowali przedstawienie pt. „Bajkowy miszmasz”.

Na zajęciach wybraliśmy baśnie, mając na uwadze widzów, których chcieliśmy zaprosić, czyli dzieci młodsze od nas. Musiały to  być utwory znane. Z wyborem nie mieliśmy kłopotu. Rozdzieliliśmy role tak, by każdy mógł się zaprezentować i pokazać z jak najlepszej strony. Zaprojektowaliśmy swoje kostiumy, które po części wyszukaliśmy we własnych szafach, bądź w szkolnych zasobach,  a częściowo wykonaliśmy z bibuły. Jedna z mam uszyła nam świetne buty dla krasnali (DZIĘKUJEMY!). Pani pomogła nam dobrać muzykę i choreografię. Wymyśliliśmy scenografię. Zostały nam do opanowania teksty. Kilka zajęć poświęciliśmy na próby. Dziś już wiemy, że przygotowanie spektaklu to mozolna praca całego zespołu.

    Na premierę zaprosiliśmy szkolnych i przedszkolnych widzów. Mieli oni aktywnie uczestniczyć w tym spotkaniu Musieli odgadywać tytuły prezentowanych baśni, tańczyć i śpiewać z nami. Trzeba przyznać, że nie mieli z tym problemu.

    Rozochoceni ciepłym przyjęciem i brawami postanowiliśmy „pokazać się” naszym rodzicom. Była to dla nich miła niespodzianka, bo myśleli, że  pani wymyśliła nową formę zebrań - z dziećmi.

Byliśmy zaskoczeni,  że nikt się nie ociągał, gdy trzeba było tańczyć i śpiewać. I co ciekawe - znali wszystkie tytuły baśni! Oczywiście  to dzięki nam! (Przypomnieli je sobie przecież czytając kochanym pociechom nie tak dawno. Gdyby nie my, to mogłoby być różnie.)

    Ciężko pracowaliśmy, ale uśmiech widzów i szczere brawa - to najcenniejsza zapłata. Musimy przyznać, że nie jedyna, bo Panie Wychowawczynie z przedszkola przekazały nam słodki prezencik -  pyszne ciasteczka. Dziękujemy!


Zapraszamy do galerii