VIII Gminny Konkurs Wiedzy Mitologicznej

ZNAWCY MITOLOGII

Finał VIII Gminnego Konkursu Mitologicznego już rozstrzygnięty!

A w tym roku nie było łatwo. Wybrane mity wymagały tęgiej głowy.

I dziesięcioro właścicieli takich głów stanęło do rywalizacji 12 maja   w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej. Byli to najlepsi "znawcy" mitologii greckiej - wybranych mitów z "Mitologii" J. Parandowskiego - reprezentujący poszczególne szkoły w naszej gminie. Walczyli dzielnie i ambitnie. Poziom ich wiedzy wzbudzał niekłamany podziw.

Wyrównana walka przyniosła w efekcie:

I miejsce - Michałowi Taraszce ze S.P. w Brniu

II miejsce - Amelii Cecot ze S.P. w Brzozówce

III miejsce - Jakubowi Niemczurze ze S.P. w Starych Żukowicach

Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy, bo wszyscy na to rzetelnie zasłużyli! A wręczali je: p. A. Mikuła - wójt gminy Lisia Góra i   p. A. Żmuda- dyrektor S.P.w Łukowej (organizator konkursu).

GRATULUJEMY całej dziesiątce uczestników, a głównie  trojgu, którzy znaleźli się na przysłowiowym podium!

ŻYCZYMY sukcesów nie tylko w konkursie wiedzy mitologicznej.

Wręczenie nagród nie zakończyło, jak to zwykle się dzieje, naszego konkursowego spotkania. Zakończyła je inscenizacja o mitologicznej tematyce w wykonaniu grupy teatralnej ze S.P. w Lisiej Górze. W bardzo ładnej scenografii, w 22-osobowej obsadzie artystycznie zostały podsumowane zmagania z "Mitologią" J. Parandowskiego.

DZIĘKUJEMY koleżankom i kolegom z Lisiej Góry.