Inwałd - Beskid-Żywiecki- wycieczka

PIĘKNY JEST BESKID ŻYWIECKI ...

Przekonaliśmy się o tym w trakcie dwudniowej wycieczki (22, 23 maja), w której uczestniczyli uczniowie klas: III, IV, V i VI.

Program wypełniał szczelnie oba dni, a dzięki temu, że pogoda nas nie zawiodła, został zrealizowany w całości. Odwiedziliśmy Park Miniatur (Świat Marzeń) i Park Średniowieczny - Warownia w Inwałdzie. Kilkugodzinny pobyt to po prostu szaleństwo atrakcji.

 

Drugiego dnia zrobiliśmy sobie po śniadaniu 3-kilometrowy spacer na zaporę, a następnie ruszyliśmy do Bielska Białej. Tu mogliśmy posłuchać o procesie tworzenia filmów rysunkowych i obejrzeć jego etapy w słynnym ( już niemal kultowym) Studio Filmów Rysunkowych. Na koniec tej "filmowej" lekcji oglądnęliśmy pojedyncze odcinki "Reksia", "Bolka i Lolka" oraz "Lisa Leona". Po obiedzie wyruszyliśmy na Górę Żar, ale wówczas zadziałała aura - "pogrzmiała" na nas. Zmuszeni więc byliśmy wyjechać na szczyt i zjechać kolejką szynową. Nie mieliśmy nic przeciwko temu, wręcz na odwrót - to też była dla wszystkich atrakcja.

 

        / Poniżej fragment z pisemnej pracy Natalii Błoniarczyk z kl. IV  /

 

          "Wszystkie te atrakcje były fajne i ciekawe, lecz mi najbardziej spodobał się Park Miniatur, ponieważ miniatury były odzwierciedleniem prawdziwych budowli. Wyglądały pięknie i realistycznie. Spodobał mi się również lunapark zbudowany obok miniatur. Tu dopiero była świetna zabawa! Można było zwiedzić piramidę, zjeżdżać na zjeżdżalni, jeździć autkami i skorzystać z wielu innych atrakcji. 

 

        Ta wycieczka była jednym z moich wielu ciekawszych przeżyć."

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii