Dzień Rodziny

W RODZINNYM GRONIE...

Pomiędzy Dniem Matki, Dniem Dziecka a Dniem Ojca świętowaliśmy Dzień Rodziny - 19.06.2013r.

Pogoda w tym roku wyjątkowo nam dopisała - słońce ogrzewało i podgrzewało atmosferę.
       Niemal wszyscy uczniowie (od klasy I do VI ) przygotowali w prezencie Rodzicom montaż piosenek, scenek o wychowaniu i nauce, wierszy. Było muzycznie, scenicznie, humorystycznie,    a przede wszystkim OD SERCA.
       Po części artystycznej zaczęła się wspólna zabawa na wolnym powietrzu. Rywalizacja sportowa między uczniami poszczególnych klas, między rodzicami z dziećmi wywołała silne reakcje. Zaangażowanie "walczących" oraz kibicujących wzrastało z minuty na minutę. Konkurencje (konkursy) były urozmaicone, zabawne, wymagały sprawności fizycznej, pomysłowości i sprytu.
       Na trawniku przed szkołą bawili się przedstawiciele kilku pokoleń - od ledwo dreptających maluszków po seniorów.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy pod klonami stanęła, sięgająca ich gałęzi, wielka nadmuchiwana zjeżdżalnia. Zjeżdżanie na niej było chyba największą tego dnia frajdą dla dzieci.  Dorośli mogli tylko (niestety) kierować kolejkowym ruchem i obserwować pociechy zazdrosnym okiem.
       W  tle całej zabawy słychać było muzykę, którą przygotowała pani I. Ilcewicz - grała              i śpiewała gościnnie, włączając kilkoro rozśpiewanych uczniów.
       Smaku całości dodały pyszne domowe wypieki Mam i mistrzowsko grilowane kiełbaski przez kilku Tatusiów.
Nie brakło niczego, jak to przy rodzinnym stole, na rodzinnej imprezie.