Ferie zimowe 2019 nie tylko na sportowo

W dniach od 14-18 stycznia grupa 34 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami brała udział w półkolonii zimowej. Program był bardzo atrakcyjny dla wszystkich uczestników, mimo znacznej różnicy wieku. Udział brały dzieci od klasy I do VIII. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9:00 do 14:00.

Podczas tych zajęć uczniowie mogli poznać swoje słabe i mocne strony na ściance wspinaczkowej w Ośrodku TOSiR-u, w Parku Trampolin, na krytej pływalni. Na lodowisku dali popis swoim umiejętnościom podczas gdy młodsi uczestnicy „szaleli”
w Promiennym Zamku. Oprócz licznych i ciekawych zajęć w GOK w Oleśnie czy
w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Odporyszowie, dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pod okiem instruktorów na strzelnicy LOK-u. Uwieńczeniem tegorocznego zimowiska był wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce gdzie przemierzyliśmy trasę górniczą. Uczniowie samodzielnie mierzyli poziom stężenia metanu,
wyznaczali drogę i badali nieznane sobie komory. Poznali również w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Grupa młodszych uczestników zmierzyła się z trasą turystyczna. Poznali inną stronę kopalni oraz ,,Legendę księżnej Kingi'' która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. W połowie szlaku ujrzeli cudowną kaplicę i zdobiące, jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Były to wspaniałe przeżycia i niezapomniane chwile które doświadczyli uczesticy półkoloni zimowej.