Grywalizacja chemiczna – „Świąteczne kreacje substancji chemicznych” - etap międzyszkolny ( 2020/2021 )

W dniu 17.12.2020 został przeprowadzony międzyszkolny etap konkursu chemicznego „Świąteczne kreacje substancji chemicznych”  dla uczniów klas siódmych z trzech szkół podstawowych:

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brniu,

Szkoły podstawowej im . św. Kingi w Łukowej,

Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach .

Chemiczna rywalizacja odbyła się pomiędzy najlepszymi uczniami klas siódmych, którzy zgłosili się i przeszli eliminacje szkolne w swoich szkołach.

Uczestnicy konkursu (etap międzyszkolny), sprawdzali swoją znajomość ważnych pojęć i procesów chemicznych, poprzez chemiczną  grywalizację.

Pytania problemowe, wymagające obycia z tematem substancji chemicznych, okazały się fajną zabawą  dla  uczniów, a dla zwycięzców źródłem nagród.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się usystematyzowaną wiedzą chemiczną, GRATULACJE, ale jak to bywa w konkursach, miejsca nagrodzone są tylko trzy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu chemicznego zostali:

miejsce pierwsze Karol Marcinek  ( Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Łukowej )

miejsce drugie Izabela Świątek       ( Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brniu )

miejsce trzecie Paulina Skrzek       ( Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Łukowej )

GRATULUJĘ  wszystkim

nauczycielka chemii Grażyna Armatys