Ukończenie modułu zimowego międzynarodowego projektu ekologicznego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Klasa 1 zrealizowała moduł zimowy. Pożegnaliśmy zimę i czekamy na wiosnę! Przeczytaliśmy "Zimę Muminków", uzupełniliśmy metryczkę lektury w lekturniku, narysowaliśmy głównego bohatera oraz najciekawszą przygodę jaka spotkała Muminka. Wykonaliśmy także plakat, zachęcający do przeczytania tej książki i zawiesiliśmy go w szkolnej bibliotece.

Dużą frajdę sprawił nam "Pokaz EKO kreacji", które stworzyliśmy z odpadów segregowanych i zaprezentowaliśmy innym klasom. To była świetna zabawa oraz duża porcja wiedzy na temat recyklingu odpadów.

Realizując część ekologiczną wysłuchaliśmy opowiadania "Mała chmurka w krainie śniegu". Dzięki Chmurce Tosi dzieci zrozumiały, co wpływa na ocieplenie klimatu i topnienie lodowców oraz że do ratowania świata może się przyczynić każdy z nas. Na koniec podsumowaliśmy naszą wiedzę wykonując rysunki pojemników i odpadów, które powinniśmy do nich wrzucać, tym samym przyczyniając się do ratowania środowiska.

To był moduł, który nas wiele nauczył!