Aktualności szkolne

14 czerwca młodsze klasy obejrzały spektakl pt.  „Akademia Mr Kleks”  w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego.

Spektakl trwał aż 80 min. bez przerwy, ale nie wiadomo kiedy ten czas minął. Trzeba przyznać, że został bardzo dobrze odebrany przez młodą widownię. Adaptacja znanej większości dzieci książki J. Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa” została przełożona na język hip-hopowy, który pozytywnie zaskoczył małych i dużych. Postaci w prosty sposób bez moralizowania przekazywały wiele rad dla tych, którym trudno odnaleźć się w różnych grupach społecznych i uświadamiały jak bardzo  każdemu z nas potrzebni są wokół ludzie, którzy będą nas wspierać, doceniać, pomagać dostrzegać w sobie dobro i siłę.

Gra aktorska, kostiumy, oprawa muzyczna oraz udział  młodych, utalentowanych debiutów– adeptów sceny hip-hopowej, rapowej i szeroko pojętego street-dance udały się w 120%.