ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267728 osób
  • Do końca roku: 16 dni
  • Do wakacji: 193 dni
kalendarz

Sobota, 2018-12-15

Imieniny:

Celiny, Ireneusza
kalendarz koniec
Logo BIP

SZKOLNE KOŁO CARITAS

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » KOŁA ZAINTERESOWAŃ » SZKOLNE KOŁO CARITASOd października 2007 r. w  naszej szkole działa Szkolne Kolo Caritas. Jest to organizacja uczniowska, działająca na zasadzie wolontariatu . Jej celem jest mobilizacja uczniów do działania na rzecz potrzebujących i uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka ,często bezbronnego wobec choroby, biedy  i cierpienia.

Od samego  początku zainteresowanie kołem było duże . Zgłosiło się kilkudziesięciu ochotników , wszyscy chętni, o otwartym sercu i z pragnieniem niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dziś koło zrzesza 14 osób, a jego działalność przybiera różne formy.  Członkowie Koła włączają się  w akcje prowadzone przez Caritas Diecezji tj. Jałmużna Wielkopostna, Chleb Miłości, dla osób ubogich i samotnych, oraz pomoc dla poszkodowanych w kataklizmach i sytuacjach losowych. Ponadto uczniowie odwiedzają samotnych i  chorych w parafii z okazji świąt obdarowując ich upominkami , które wykonują samodzielnie. Odwiedzają dzieci w Domu Małego Dziecka .

Asystentem kościelnym  koła  jest ksiądz Czesław Górka. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest p. L. Buwaj.

 

Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Szkolnym Kole Caritas odwiedzili tarnowskie schronisko dla zwierząt „Azyl”, oraz

zwiedzili Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

AKCJA WOLONTARIATU...
czytaj więcej
X ZJAZD SZKOLNYCH KÓL CARITAS
czytaj więcej
  • Buciki dla afryki

Zbiórka "bucików" dla dzieci z Afryki

Pomoc dla Filipin
czytaj więcej
Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas