ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267382 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni
kalendarz

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza
kalendarz koniec
Logo BIP

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej przystąpili do program ph. „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

 Jest  to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do najmłodszych  dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

 W ramach tegoż projektu 15 września uczniowie wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się,  jak poradzić sobie przy skaleczeniach różnych części ciała. Co robić, gdy ktoś się zadławi i jak zareagować, gdy mają do czynienia z osobą nieprzytomną. Każdy uczestnik mógł poćwiczyć na fantomie w jaki sposób i kiedy wykonać masaż serca oraz w  jakich okolicznościach można  ułożyć poszkodowanego w „bezpiecznej pozycji”. Wszyscy uzyskali informację, na jakie numery alarmowe należy zadzwonić i w jaki sposób dokonać zgłoszenia.

Na koniec zajęć dzieci odpowiadały na pytania prowadzącego i trzeba przyznać, ze wykazały się dużym zasobem wiedzy. Może to zaprocentować, gdy znajdą się w sytuacji, kiedy tą wiedzę trzeba będzie wykorzystać. Oby jak najrzadziej!

Zapraszamy do galerii.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas