Środa, 2018-04-25

Jarosława, Marka

ŚLUBOWANIE KLASY I , DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » ŚLUBOWANIE KLASY I , DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

ŚLUBOWANIE KLASY I , DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW i D.E.N.

Na tę uroczystość (albo raczej uroczystości) czekali i przygotowywali ją najmłodsi,
czyli pierwszoklasiści i starsi, tj. drugo- i piątoklasiści.
Ci pierwsi zaprezentowali swe artystyczne możliwości z okazji ważnego dla nich wydarzenia,
jakim jest ślubowanie  i oficjalne przyjęcie ich do grona społeczności uczniowskiej.
Starsi zaś w słowach wierszy i piosenek złożyli życzenia nauczycielom z okazji ich święta.

A jaki był przebieg tego szkolnego świątecznego przedpołudnia przedstawią poniżej
zamieszczone sprawozdania uczniów klasy piątej.

14 października bieżącego roku w naszej szkole zbiegły się dwie uroczystości. Jedna z nich to Dzień Nauczyciela (albo - jak kto woli - Dzień Edukacji Narodowej),
A druga to ślubowanie pierwszoklasistów.
Punktualnie o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice najmłodszych naszych kolegów zebrali się na sali gimnastycznej.
Najpierw został wniesiony sztandar szkoły i odśpiewany hymn, a następnie zaczęła się część artystyczna. Po wystąpieniu - wprowadzeniu do całości - przewodniczącej szkoły nasi najmłodsi koledzy i koleżanki zaprezentowali wiersze, piosenki i taniec.
To właśnie taniec, pięknie wykonany polonez zwrócił uwagę wszystkich obecnych. Brawa były wyjątkowo gorące!
Po artystycznej części przyszedł czas na część oficjalną - ślubowanie. Podnosząc rękę w kierunku sztandaru szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrym uczniem. Podobnie uczynili ich rodzice, ślubując być dobrym opiekunem. Później pani dyrektor wielkim piórem pasowała każdego pierwszaczka na ucznia naszej szkoły. Całość zakończyły miłe chwile dla najmłodszych- - chwile przeznaczone na wręczanie im prezentów od klasy III, od banku - patrona naszej SKO.
       Następnie najmłodszych zmienili starsi uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną przeznaczoną w prezencie dla nauczycieli, składającą się z recytacji i śpiewu wesołych piosenek. Potem występujący wręczyli wszystkim nauczycielom skromne kwiatowe serduszka - upominki.
Pozostali uczniowie dołączyli się do składania życzeń i wręczania kolorowych kwiatów.
       Po rozejściu sie do klas czekała na wszystkich miła i słodka niespodzianka, którą przygotowali
nam rodzice pierwszoklasistów.
       Całość uroczystości była bardzo ładna i ciekawa (nawet pomysłowa), wszyscy byli doskonale
przygotowani i uroczy, dzięki czemu czas upłynął niepostrzeżenie - sami nie wiedzieliśmy, kiedy.
Wszyscy - widzowie i występujący - byli bardzo zadowoleni!

JULIA MARCINEK

14 października 2014r w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.
Mimo że uroczystość zacząć się miała  o godzinie 9.00, to niektórzy uczniowie byli w szkole już godzinę wcześniej. Ci, którzy przybyli co najmniej pół godziny wcześniej, mogli zobaczyć ostatnie przygotowania przed akademią. Gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik, akademia się rozpoczęła.
                Jednak miejsce i czas oddano w pierwszej kolejności najmłodszym naszym koleżankom      i kolegom. Czekało ich coś wyjątkowego - ŚLUBOWANIE. Z daleka było widać ich uśmiechy, ale    i lekki niepokój.  Niepokój okazał się niepotrzebny, gdyż całość wyszła na medal! Po swym występie, ślubowaniu i pasowaniu na ucznia otrzymali legitymacje uczniowskie, książeczki SKO      i prezenty od klasy III.
Gdy schodzili ze sceny zostali nagrodzeni gromkimi brawami, na które solennie zasłużyli!!!
SĄ ZDOLNI ARTYSTYCZNIE,  trzeba im to przyznać!
              Po klasie pierwszej na scenę weszli uczniowie klas starszych - od drugiej do szóstej. Podczas recytacji wierszy nauczyciele słuchali z uwagą - przecież to ICH święto! Po wierszach       i piosenkach dwoje nauczycieli zostało za swą pracę wyróżnionych i nagrodzonych przez panią dyrektor.
Wszystkim zaś nauczycielom uczniowie wręczyli drewniane serduszka z kwiatkami.
Po akademii czekał nas słodki poczęstunek ( każdego z nas).
             Moim zdaniem akademia była ciekawa, a bardzo ładne dekoracje dopełniały klimat.

NIKODEM WAŁASZEK