ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 257779 osób
  • Do końca roku: 76 dni
  • Do wakacji: 253 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-10-16

Imieniny:

Ambrozego, Florentyny
kalendarz koniec
Logo BIP

"ODBLASKOWA SZKOŁA"

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » "ODBLASKOWA SZKOŁA"

"ODBLASKOWA SZKOŁA"

We wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego nasza szkoła wzięła udział w programie: „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji. Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa uczniów na drogach poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe oraz na uświadomieniu im konieczności ich noszenia, aby być widocznymi.

 

 

 

W ramach programu został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Bezpieczni na drodze”. Prace, które spłynęły były na tak wyrównanym poziomie, że ciężko było wybrać laureatów. Ale udało się… Zostały przyznane 3 miejsca oraz dwa wyróżnienia.

 

Kolejnym krokiem było zorganizowanie przez koordynatora projektu ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nagrodzeni uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa.

 

Dnia 3 listopada naszą szkołę odwiedził Pan Policjant. Spotykając się z uczniami wszystkich klas wygłosił pogadanki na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, aby być widocznym. Mówił jak należy się zachowywać na drodze, w szkole i w domu by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Przypomniał również numery alarmowe. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i włączali się w pogadankę. Na koniec wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w elementy odblaskowe: kamizelki, zawieszki i opaski. Oby ich noszenie przyczyniło się do poprawy widoczności dzieci na drodze w jak największym stopniu.


Zapraszamy do galerii

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas