Środa, 2018-04-25

Dzień Seniora

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Dzień Seniora

Dzień Seniora

Tegoroczny Dzień Seniora (23.01.2015r.) "oprawiła w głównej mierze klasa I, uzupełniła kl.II i III,
a dziewczęta z kl. VI, V (i jedna z kl.IV) wypełniły kolędami.

Pani dyrektor i przewodnicząca S.U. (Ania N.) powitały przybyłych Gości: wszystkich Seniorów i... naszych lokalnych VIP-ów, tj. ks.Prałata E. Olecha, ks. Proboszcza Cz.Górkę, zastępcę wójta gminy p. P. Miotłę, sołtysa wsi Łukowa p. J. Wałaszka.
Na stołach, przy których Goście zasiedli, pojawił się poczęstunek, który bardzo smakowicie przygotowały Mamy uczniów klasy VI.
         Pierwszoklasiści ( pod okiem swej wychowawczyni p. M. Bryły-Bogacz) przedstawili jasełkową inscenizację- - bardzo wdzięcznie i z wielkim przejęciem. Dziewczynki-śnieżynki (i gwiazdka) tańczyły, jak prawdziwe baletnice.
Zaś polonez na zakończenie stanowił "perełkę" programu. Starsze uczennice dzielnie kolędowały, wspomagane przez Gości - uszy radował ten wspólny śpiew!
          Z reakcji i wrażeń Babć i Dziadków wiemy, że maluchy zrobiły Im wspaniały prezent. I to cieszy nas wszystkich - od najmłodszych  do najstarszych.
Warto zapracować na uśmiech naszych najbliższych!

P.S.
      Nasi szacowni Seniorzy dopisali - wdzięczni jesteśmy, że tak licznie!
Szkoda tylko, że nie mogliśmy Ich ugościć tak, jak byśmy chcieli. Sala gimnastyczna jakimś cudem pomieściła  wszystkich, ale , delikatnie mówiąc, nie były to komfortowe warunki. Marzyłaby się nam przestronna sala z miejscem dla licznej widowni i sceną dla szkolnych artystów. Mamy cichą nadzieję, że przedstawiciele władz gminy, którzy zaszczycili nas swą obecnością, sądzą podobnie.