Sobota, 2018-01-20

Fabioli, Miły

Wizyta klas młodszych w STRAŻY

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wizyta klas młodszych w STRAŻY

Wizyta klas młodszych w STRAŻY

Uczniowie kl. II i III odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Tarnowie.

Celem odwiedzin było bliższe  poznanie pracy zawodowych strażaków . Poznali pracę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, gdzie realizuje się  zadania w zakresie zintegrowanego systemu działalności operacyjnej jednostek wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zapoznali się ze sprzętem, jakim dysponuje zawodowa straż m. innymi: samochody gaśnicze, cysterny, drabiny, łódź płaskodenną, samochód ciężki ratownictwa drogowego, amfibie, ponton. Na zakończenie wizyty uczniowie zebrali się w pokoju edukacyjnym  i wzięli udział w prelekcji pt.”Bezpieczny dom”, „Bezpieczna  szkoła”, „Jak postępować w przypadku oparzeń”.