Wtorek, 2018-11-13

Arkadii, Krystyna

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej

Zmagania siódmej  edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej przeszły już do historii.

Rywalizowali z sobą uczniowie z dziesięciu szkół naszej gminy. Łatwo nie było, choćby dlatego,że w tym roku należało przebrnąć przez obszerniejszy materiał.

Formuła, wzorowana na zasadach telewizyjnego teleturnieju "Jeden

z dziesięciu", obowiązywała jak dotychczas, ale wymaga już zmian - jak wszystko, co ulega skostnieniu. Tak z pewnością sie stanie za dwa lata.

Tegoroczny konkurs zaszczycił swą obecnością i patronatem Wójt Gminy Lisia Góra p. A. Mikuła, który ufundował nagrodę za zdobycie  I miejsca .

A to miejsce wywalczył:

• JakubMarszałek  ze S.P. W Zaczarniu
  • Miejsce II zajęła Emilia Klimek ze S.P. w Lisiej Górze
  • III miejsce obroniła Monika Dubin ze S.P. w Brniu

Podkreślić trzeba jeszcze doskonałą walkę o "podium" Natana Górskiego

ze S.P. w Brzozówce, który ostatecznie znalazł się tuż za, czyli na najgorszym, dla sportowców - IV miejscu.

Zgodnie z zasadami konkursu należało wykazać się znajomością wybranych mitów z "Mitologii" J. Parandowskiego i odrobiną szczęścia.

Od tego ostatniego zależało, jakie pytanie przypadło uczestnikowi.

Przykre jest, ale prawdziwe, że los nie zawsze nam sprzyja, a szczęście uśmiecha się tylko od czasu do czasu. Uczymy sie tego wszyscy nieustannie.

Dziękujemy wszystkim dziesięciorgu uczniom, najlepszym (w swej szkole) w mitologicznej tematyce za pracę i udział w konkursie, a ich opiekunom za pomoc  i wsparcie w ich  przygotowaniu.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM !