ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 262357 osób
  • Do końca roku: 48 dni
  • Do wakacji: 225 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-11-13

Imieniny:

Arkadii, Krystyna
kalendarz koniec
Logo BIP

Kl. V i VI w stadninie

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Kl. V i VI w stadninie

Kl. V i VI w stadninie

      W czwartek, 28.05.2015r., mieliśmy lekcje w Stadninie Koni "Furioso" w Starych Żukowicach. My - to znaczy klasa V i VI.

Na miejscu powitał nas pan A. Jarmuła - sam właściciel stadniny oraz... kot i dwa psy. Zwierzaki były przyjaźnie nastawione do gości, chociaż ten pierwszy wkrótce zaczął się przed gośćmi ukrywać.

        Pan Jarmuła na początek wziął nas na największy wybieg koni, gdzie u boku czterech klaczy brykało czworo źrebiąt. Wysłuchaliśmy ich historii opowiedzianych ciekawie i z wyraźną pasją.

Po tym czekała nas największa atrakcja tego dnia - konna przejażdżka. Każdy z nas mógł dosiąść konia i, oczywiście z asekuracją, zrobić spacerek ustaloną trasą. Większość z nas , włącznie z paniami nauczycielkami, siedziała pierwszy raz na końskim grzbiecie. Wrażenie pozostanie na długo.

       Następnie po lekcji konnej jazdy otrzymaliśmy krótką lekcję na temat malarstwa batalistycznego i nie tylko.

       Pomyślano również o naszych żołądkach! (Rzeczywiście domagały się swego...). Gospodarz, z pomocą dwóch naszych kolegów,  przygotował nam kiełbaski z grilla i herbatę. Smakowały wyjątkowo! Pewnie zrobił to ruch na świeżym powietrzu i towarzystwo koni.

      Na zakończenie otrzymaliśmy jeszcze jedna lekcję - lekcję praktycznego malarstwa. Uczyliśmy sie malować konia, bazując na geometrycznym schemacie. Była to właściwie zabawa, ale niektórym dała ona całkiem niezły efekt. To, co narysowali, było nawet podobne do konia.

      Należy przyznać, że wyjazd był udany. Pogoda dopisała, humory też. Czas minął szybko, ciekawie i wesoło. Pogłębiliśmy naszą wiedzę i nabraliśmy chęci powrotu do tego szczególnego miejsca. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby takie lekcje raz w tygodniu odbywały się w "Furioso".

 

                               /Tekst z wykorzystaniem sprawozdania Nikodema W./

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas