Piątek, 2018-04-27

Wycieczka do Krakowa

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

2 czerwca uczniowie klas młodszych pojechali  na wycieczkę do  Krakowa.

Pobyt w stolicy naszego województwa rozpoczęli  od  udziału w ciekawych warsztatach w Manufakturze Czekolady.  Mistrz cukiernik opowiedział jak powstają wyroby czekoladowe, które można kupić w sklepiku na parterze. Każdy mógł spróbować swych sił w tym dość trudnym fachu. Z wielkim zaangażowaniem i trzeba  przyznać, że z dużym powodzeniem, dziewczynki i chłopcy własnoręcznie wykonywali  praliny z masy marcepanowo – truskawkowej  oraz  orzechowej.  Wszyscy bardzo się starali stworzyć oryginalne, niepowtarzalne słodkie cudeńka,  które pięknie zdobili białą i ciemną  ciekłą czekoladą oraz specjalnymi płatkami , kokosem lub żółtym cukrem.  Po wyczerpującej pracy dzieci zostały poczęstowane lemoniadą lub pysznym kakao.  Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i tytuł „Młodszego Pomocnika Mistrza Cukierniczego” oraz czekoladki  samodzielnie wyprodukowane. Potem uczniowie oddali się uczcie duchowej – zwiedzaniu. Obejrzeli Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Wysłuchali hejnału i pozdrowili hejnalistę. Na koniec już trochę zmęczeni,  tylko z zewnątrz podziwiali Wawel i pięknie utrzymany dziedziniec oraz mieszkającego u podnóża zamku bazyliszka, który co chwila ział ogniem strasząc turystów.

Wszyscy w dobrym nastroju wracali do Łukowej. Na pewno nie raz wrócą do Krakowa , bo zgodnie twierdzili, że to miasto bardzo się im podobało.