Poniedziałek, 2018-01-22

Dominiki, Mateusza

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

I ZACZĄŁ SIĘ NOWY ROK SZKOLNY...

Dzień 1 września, jak każdego roku, rozpoczęliśmy mszą w naszym kościele parafialnym, a następnie uroczystym powitaniem i inauguracją nowego roku szkolnego 2015/2016 już w szkole na naszej skromnej sali gimnastycznej (skromnej, ale jak nowej - z pięknie odnowionym parkietem!).

Największym przeżyciem było to dopołudnie dla najmłodszych, tj. dla pierwszoklasistów i ich rodziców; można się domyślić, że również dla Pani wychowawczyni tej grupy uczniów. W szeroko otwratych oczach pierwszaków raczej nie było widać strachu, a zaciekawienie i chęć poznawania. Towarzyszyli im przecież rodzice, więc nie byli pozostawieni sami sobie w nowym otoczeniu.

Zanim poszczególne klasy przeszły do swoich sal, powitała je Pani dyrektor, a po niej nasz gość - Pan W. Szatko, przewodniczący Rady Gminy. Oboje w ciepłych słowach zwrócili sie do młodzieży, rodziców i nauczycieli. Odnieśli się do 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając, jak inny był 1 września 1939 roku.

Pan przewodniczący wspomniał jednocześnie o planach budowy nowej sali gimnastycznej przy naszej szkole i podkreślił, że wszystko jest na dobrej drodze.

I niech tak zostanie!  Życzymy tego sobie i naszym "następcom".