Środa, 2018-04-25

Jarosława, Marka

JESTEŚMY WIDZAMI iTEATRU.

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » JESTEŚMY WIDZAMI iTEATRU.

JESTEŚMY WIDZAMI iTEATRU.

Od 23 września jesteśmy widzami Internetowego Teatru TVP ! W tym dniu część z nas ( uczniowie, którzy pozostają w świetlicy) obejrzała realizowany na żywo fragment spektaklu pt."O krasnoludkach i sierotce Marysi" Gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy. Widzieliśmy fragment, ponieważ jakość odbioru w sali klasy I ze względów technicznych nie była najlepsza. Liczyliśmy na to, że następne przedstawienie po zmianie klasy ( na V )  będzie można oglądać bez przeszkód.       I tak też się stało.

"Świat Garmanna" Teatru "BAJ" w Warszawie wystawiany 08.10.2015r. obejrzeliśmy już wszyscy, nie narzekając na obraz czy dźwięk. Świat bohatera, sześcioletniego Garmanna, jak było widać po zachowaniu i reakcji naszej widowni, nie był przez wszystkich w pełni zrozumiały ( choć był przeznaczony dla odbiorców w wieku od 7 lat). To, oczywiście, naturalne, ponieważ każdy z nas jest inny... Rozmowy po spektaklu wykazały jednak, że większość uczniów odebrała sceniczny przekaz ze zrozumieniem.

Wybór spektaklu i przygotowanie uczniów do uczestniczenia w nim z całą pewnością ułatwią kontakt naszego młodego widza ze sztuką teatralną. Poza tym można sie spodziewać, że możliwie stały związek ze sceną na żywo uwrażliwi dzieci, nauczy właściwego zachowania, języka teatru - jego stosowania w dyskusji, oswoi  z tym, co nie jest powszechnie dostępne dla uczniów z niewielkiej miejscowości.

Będziemy starali się regularnie korzystać z tego, co oferuje nam INTERNETOWY TEATR TVP.