Sobota, 2018-01-20

Śniadaniowa klasa

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Śniadaniowa klasa

Śniadaniowa klasa

Nasza szkoła promuje zdrowy styl życia. Jedną z form jest wyrabianie wśród uczniów właściwych nawyków żywieniowych.  Wszystkie nasze dzieci biorą od kilku już lat udział w akcji „Szklanka mleka”, a młodsi – „Owoce i warzywa w szkole”.

Po projekcie ogólnopolskim pod hasłem „5 porcji warzyw, owoców i soku”  kierowanym do uczniów klas I-III, przyszedł czas na kolejny „Śniadaniowa klasa”. Wzięły w nim udział dzieci z klas II i III. Jego celem było:

• wyrobienie świadomości  u najmłodszych konieczności właściwego odżywiania się,
  • umiejętności  dobierania składników pokarmowych,
  • przygotowanie do samodzielnego wykonania smacznego, kolorowego i wartościowego pierwszego i drugiego śniadania,

czyli posiłków najważniejszych do dobrego funkcjonowania młodego człowieka w szkole podczas wytężonej pracy umysłowej i fizycznej, a także do prawidłowego rozwoju organizmu.

Podczas realizacji zajęć uczniowie mieli okazję do poznania produktów  zdrowych i tych, które należy eliminować lub zdecydowanie ograniczać  w codziennej diecie.