• Do wakacji: -25 dni

Wtorek, 2018-07-17

Aleksego, Bogdana

"Mały Książę"

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » "Mały Książę"

"Mały Książę"

W poniedziałek 16 listopada wychowawcy klas IV,V i VI z naszej szkoły zorganizowali wyjazd grupowy do tarnowskiego teatru.

Nasi pedagodzy dbają o rozwój kulturalny nas – uczniów, dlatego  organizują takie  wycieczki. Razem z innymi bardzo  cieszyłam  się na ten wyjazd tym bardziej , że spektakl " Mały Książę", który mieliśmy oglądać  bardzo mnie interesował.

Kiedy przyjechaliśmy pod Tarnowski Teatr imienia Ludwika Solskiego , to budynek teatru zrobił na mnie duże wrażenie . Byłam w nim już kilka razy i za każdym razem czuję się podekscytowana. Kiedy w końcu zasiedliśmy

w fotelach na widowni, kiedy zgasły światła i rozpoczął się spektakl, czułam , że na ten jeden moment   przeniosłam się w inny wymiar.

"Mały Książę " to  niezwykła opowieść o małym chłopcu z innej planety, który na  Saharze spotyka rozbitka-pilota i opowiada mu o swoich przygodach.  Pilot z zainteresowaniem wysłuchiwał opowieści o niecodziennych spotkaniach Małego Księcia z różnymi osobami i stworzeniami. Cała scenografia, oprawa muzyczna i niezwykłe oświetlenie sceny sprawiało, że  razem z Małym Księciem  przeżywałam te spotkania .  Mały chłopiec spotkał w swojej  wędrówce Króla, który chciał rządzić a nie miał podwładnych, następnie  spotkał Bankiera ,który uważał , że wszystkie  gwiazd należą do niego.  Kolejną   planetę  zamieszkiwał Pijak, który się wstydził tego ,że pije. Następne spotkanie było z Próżnym , który oczekiwał oklasków i pochwał. Zawitał na planetę , którą zamieszkiwał Geograf, który  był ciekawy jak wygląda planeta Małego Księcia . Postacią dziwną jaką spotkał Mały Książę, był Latarnik co zmienia dzień w  noc,  który co  minutę gasił i zapalał latarnię. Ciekawą osobą był Lis, z którym Mały Książę rozmawiał  głównie o oswajaniu. Spotkanie Małego Księcia ze Żmiją było bardzo ciekawe. Żmija  obiecała Małemu Księciu powrót   na jego planetę. Jednak pomimo tak różnych wielu spotkań najbardziej podobała mi się Róża  Małego Księcia, w której był bardzo zakochany i dbał o nią. W ostatniej scenie Żmija pomogła Małemu  Księciu wrócić do swojej ukochanej Róży.

Spektakl, który obejrzałam, bardzo mi się podobał. Uważam, że scenografia, kostiumy i gra aktorska były na wysokim poziomie.

Większość z nas była zachwycona przedstawieniem, choć ,oczywiście, zdarzali się tacy, co się nudzili. Chętnie oglądnęłabym ten spektakl jeszcze raz. A siążkę Antoine'a de Saint Exupery'ego "Mały Książę " na pewno przeczytam.

Roksana Krawiec kl.V  :):):):):):)