ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 257793 osób
  • Do końca roku: 76 dni
  • Do wakacji: 253 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-10-16

Imieniny:

Ambrozego, Florentyny
kalendarz koniec
Logo BIP

Poraz kolejny na przedstawieniu teatralnym...

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Poraz kolejny na przedstawieniu teatralnym...

Poraz kolejny na przedstawieniu teatralnym...

Spektakl teatralny w kinie

          W ubiegłym tygodniu klasy IV, V i VI pojechały na spektakl teatralny, który odbył się w sali kinowej  kina "Marzenie". Od razu po wejściu do kina przywitali nas koledzy z Pawęzowa, którzy również przyjechali na spektakl. Zresztą, nie tylko oni - widownia była zapełniona do ostatniego miejsca.

          Spektakl nosił tytuł " Na scenie Olimpu", więc, jak nietrudno się domyślić, nawiązywał do mitów. Tak też rzeczywiście było.

 

          Przedstawienie, mimo że przygotowane (grane) przez czworo aktorów, niezwykle sprawnie przebiegało - wcielali się oni w różne postaci bez żadnej szkody dla sztuki i naszego odbioru. Mity - fantazja były  ponieszane z rzeczywistością, co zbliżało ich inscenizację bardziej do kabaretu. Podobało się to większości oglądającym; reagowali oni żywo, jednak czasem wdawało  się jakieś opóźnienie. Prawdopodobnie nie wszyscy rozumieli humor słowny czy sytuacyjny (młodsi przecież jeszcze mitów nie znają). Pod koniec wybierano z widowni statystów, dlatego  na scenie pojawił się nasz kolega z VI klasy. Jak się później przyznał, miał nawet aktorską tremę.

 

         Na klimat wpływ miało mocne światło i mocna współczesna muzyka. Aktorzy mieli ciekawe, pomysłowo dobrane do granej postaci kostiumy i rekwizyty. Wykorzystali również elementy czasów dzisiejszych, co wywoływało śmiech na sali. Nam najbardziej podobał się mit o Dedalu i Ikarze, w którym śmiesznie była oddana treść, wprowadzono zabawne dialogi. Świetnym pomysłem było także powierzenie w micie o Herkulesie roli głównego bohatera kobiecie - grała rewelacyjnie! Właściwie wszyscy tak grali. Chyba doskonale się bawili razem z publicznością.

 

          Spektakl był ciekawy, przedstawiał mity na wesoło, dlatego chętnie obejrzelibyśmy taki ponownie. Dobrej i pouczającej zabawy nigdy za wiele!

 

          

 

                                                                                   / Nikodem W. i Konrad S. - kl.VI/  

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas