Czwartek, 2018-06-21

Alicji, Alojzego

Spektakl dla młodszych uczniów

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Spektakl dla młodszych uczniów

Spektakl dla młodszych uczniów

8 grudnia uczniowie klas 1-3 wybrali się na spektakl „Zew natury, czyli pingwiny ratują świat” w wykonaniu aktorów z Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

Sympatyczne  postaci w ciekawej scenerii przeniosły dzieci w arkana niezwykłej pingwiniej misji ratowania świata.

Pingwiny  wspierane przez lemura-Króla Juliana wyruszyły w niebezpieczną misję , aby powstrzymać groźną szefową fabryki robotów -Wściekłą Piranię przed zniszczeniem świata. Spektakl podejmuje nowy w ekologii problem konsumpcjonizmu, którego zgubne hasło brzmi: „ Chcę więcej!” co oznacza, że człowiek produkuje więcej niż potrzebuje, a to doprowadza do zaśmiecenia świata, degradacji i dewastacji natury. Przesłaniem spektaklu było uświadomienie dzieciom, że każdy może pomóc naszej planecie. Wystarczy świadomość własnych potrzeb, racjonalne zakupy i  segregacja śmieci.

Doskonałe dialogi, niebanalny humor i wspaniała gra aktorów sprawiła, że dzieci świetnie bawiły się podczas oglądania spektaklu.