Poniedziałek, 2018-01-22

Dominiki, Mateusza

"Spotkanie z Mieszkiem I..."

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » "Spotkanie z Mieszkiem I..."

"Spotkanie z Mieszkiem I..."

W środę, 16. 03, uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii.

My - to znaczy wszyscy uczniowie od klasy I do klasy VI. Najmłodsi,  wprawdzie, nie znają jeszcze zagadnień, które były tematem lekcji, ale bardzo aktywnie w niej uczestniczyli.

Dwaj sympatyczni panowie (historyk i kulturoznawca) z Bractwa Rycerskiego, pochodzącego aż z Pomorza, w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżyli nam czasy Mieszka I.  Obejrzeliśmy broń wzorowaną na średniowiecznej - miecze, tarcze, elementy zbroi, stroje codzienne...

Niektórzy "wybrańcy" mogli nawet je założyć, dźwignąć tarcze, chwycić miecze. A rodzeństwo: Patrycja i Dawid W. odegrali (z pomocą fachowców) role Dobrawy i Mieszka, zaś Adrian B. i Sebastian W. zostali przebrani za wojów księcia i pochwalili się swoją "tężyzną fizyczną" podnosząc kilkukrotnie potężne tarcze. Największą atrakcją - głównie dla najmłodszych - była walka na miecze w wykonaniu naszych gości.

Było mocno i głośno, aż iskry się sypały.

Okrzyki widzów: "Jeszcze! Jeszcze!" mówią same za siebie.

WARTO było uczestniczyć w takiej lekcji.