ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 266977 osób
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 197 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny:

Biny, Damazego
kalendarz koniec
Logo BIP

Autorka książek dla dzieci WIOLETTA PIASECKA w naszej szkole...

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Autorka książek dla dzieci WIOLETTA PIASECKA w naszej szkole...

Autorka książek dla dzieci WIOLETTA PIASECKA w naszej szkole...

We wtorek o godz. 9.oo powitakiśmy na naszej sali gimnastycznej pisarkę Panią Wiolettę Piasecką, autorkę baśni, powieści, wierszy dla dzieci.

Przyjechała do nas ze swym mężem, by opowiadać nam historie, ciekawostki z życia (własnego życia) - a głównie o pracy pisarza. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Łukowej - już po raz drugi, bo podobno 8 lat temu gość zawitał u nas po raz pierwszy jako pisarka - wróżka. 

Pani Wioletta w ciekawy i wesoły sposób potrafiła opowiadać o samej sobie, o tym, kiedy i jak pisze, co lubi. Przybliżyła nam postać H.CH. Andersena. Zainscenizowała nam krótkie przedstawienie lalkowe wg własnego scenariusza. Zaserwowała nam całą serię zagadek odnośnie baśni, bajek a nawet... piłki nożnej. Dość niezwykłym jest fakt, że pisarka, kobieta posiada tak dużą wiedzę na temat tej dyscypliny sportu (i to wiedzę aktualną!). Mnie akurat udało się udzielić odpowiedzi niemal na wszystkie pytania. Pani Wioletta osobiście mi pogratulowała i wręczyła książkową nagrodę (do biblioteki szkolnej) z zagadkami.

 

       To był miły dzień. Godzina z pisarką minęła szybko i interesująco, bo Pani W. Piasecka to pogodna, energiczna i...barwna osoba. Chętnie wziąłbym udział w kolejnym takim spotkaniu.

 

                                       / Tekst na podstawie sprawozdania Konrada S. -kl.VI /

 

    

Zapraszamy do galerii

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas