Wtorek, 2018-10-16

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Kolejna niedziela i kolejne wydarzenie w naszej wsi;  19 czerwca 2016r. uczciliśmy inscenizacją w Domu Parafialnym  1050 rocznicę chrztu Polski.

Gorący czas dosłownie (pogoda) i w przenośni (nauka, oceny na świadectwo...) nie zniechęcił starszych uczniów - klasy VI w całości, kilku dziewcząt z klasy V i IV oraz jednego piątoklasisty. Przygotowali oni montaż teatralno- taneczno- muzyczny. Całość przeplatana była elementami informacyjnymi dotyczącymi czasów Mieszka I - Polski pogańskiej i chrześcijańskiej. Po dawce wiedzy następowały pytania do widowni.

Za właściwe odpowiedzi, najuważniej słuchający otrzymali symboliczne nagrody.

Umiejscowienie scenografii w czasie (kostiumy, rekwizyty...) nie bylo takie proste, ale dzięki czynnemu wsparciu niektórych rodziców i doborze tego, co już posiadaliśmy, udało się - jak nieskromnie sądzimy - oddać klimat średniowiecza.

Muzyką, tańcem, śpiewem , stylizowanym słowem i symbolami staraliśmy się przybliżyc tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju i Kościoła.

Pragnęliśmy, aby ta rocznica została godnie upamiętniona. Szkoda tylko, że tak jak my, myślała mniejszość mieszkańców Łukowej. Może to słońce w upalny dzień stało się naszym rywalem?

Dziękujemy wszystkim tym, którzy poświęcili popołudniową godzinę tej pięknej i, dla nas, wyjątkowej niedzieli ( raz na 1050 lat! ).