ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267371 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni
kalendarz

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza
kalendarz koniec
Logo BIP

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Kolejna niedziela i kolejne wydarzenie w naszej wsi;  19 czerwca 2016r. uczciliśmy inscenizacją w Domu Parafialnym  1050 rocznicę chrztu Polski.

Gorący czas dosłownie (pogoda) i w przenośni (nauka, oceny na świadectwo...) nie zniechęcił starszych uczniów - klasy VI w całości, kilku dziewcząt z klasy V i IV oraz jednego piątoklasisty. Przygotowali oni montaż teatralno- taneczno- muzyczny. Całość przeplatana była elementami informacyjnymi dotyczącymi czasów Mieszka I - Polski pogańskiej i chrześcijańskiej. Po dawce wiedzy następowały pytania do widowni.

Za właściwe odpowiedzi, najuważniej słuchający otrzymali symboliczne nagrody.

     Umiejscowienie scenografii w czasie (kostiumy, rekwizyty...) nie bylo takie proste, ale dzięki czynnemu wsparciu niektórych rodziców i doborze tego, co już posiadaliśmy, udało się - jak nieskromnie sądzimy - oddać klimat średniowiecza.

Muzyką, tańcem, śpiewem , stylizowanym słowem i symbolami staraliśmy się przybliżyc tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju i Kościoła.

    Pragnęliśmy, aby ta rocznica została godnie upamiętniona. Szkoda tylko, że tak jak my, myślała mniejszość mieszkańców Łukowej. Może to słońce w upalny dzień stało się naszym rywalem?

     Dziękujemy wszystkim tym, którzy poświęcili popołudniową godzinę tej pięknej i, dla nas, wyjątkowej niedzieli ( raz na 1050 lat! ).


Zapraszamy do galerii

 

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas