Czwartek, 2018-12-13

GALA STYPENDIALNA

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » GALA STYPENDIALNA

GALA STYPENDIALNA

GALA STYPENDIALNA  i nasz udział w niej...

22 czerwca  2016r. w Zespole Gimnazjum  i Szkole Podstawowej w Zaczarniu  odbyła się I Gala Prymusów - gala wręczania stypendiów wójta gminy Lisia Góra uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 polonezem wykonanym przez uczniów w.wym. zespołu. Następnie Pan Dyrektor rozpoczął główną część gali, tj. rozdanie dyplomów i bonów finansowych o wartości 200zł. Wielu uczniów zostało nagrodzononych, w tym ośmioro z naszej szkoły, więc aby nie było zbyt monotonnie, dokonywano kilku ciekawych "przerywników artystycznych".

Stypendia wręczał sam Pan Wójt, który był też pomysłodawcą nagradzania w ten sposób uczniów za wybitne osiągnięcia. Według słów wręczającego stypendia to "nagroda (...) prezent od Samorządu dla najzdolniejszych(...) oraz motywacja dla innych, którzy w przyszłym roku również będą się starać, aby znaleźć się w gronie stypendystów".

Wyróżniono w ten sposób uczniów nie tylko za osiągnięcia w nauce, ale również za osiągnięcia artystyczne i sportowe.

/ na podst. tekstu Nikodema W. - kl.VI/