ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 267408 osób
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 195 dni
kalendarz

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny:

Dalidy, Juliusza
kalendarz koniec
Logo BIP

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

,, Ja, uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej ślubuję na sztandar szkoły..."

-  tymi słowami najmłodsi uczniowie w dniu 13 X 2016r. dołączyli do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje   umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, koleżanki  i kolegów ze starszych klas oraz Grono Pedagogiczne. Po złożonym przyrzeczeniu przez pierwszaczków p. dyrektor A. Żmuda dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia symbolicznym, dużym  piórem i wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. św.Kingi w Łukowej".

  Na zakończenie, z okazji pasowania, uczniowie otrzymali pamiątkowe              ,, Książeczki  pierwszoklasisty " , legitymacje szkolne oraz upominki ufundowane przez koleżanki i kolegów z klasy trzeciej.  Natomiast opiekun SKO wręczył pierwszoklasistom książeczki oszczędnościowe oraz okolicznościowe  upominki ufundowane przez KBS w Lisiej Górze.

  Następnie, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich zebranych na dalszą uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaną przez uczniów klasy drugiej, którzy słowem i piosenką uświetnili  ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Występujący podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy  nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii zabrała głos p. dyrektor,  a uczniowie wręczyli swoim nauczycielom samodzielnie wykonane kwiaty.

Zapraszamy do galerii

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas