Sobota, 2018-01-20

Fabioli, Miły

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Nauczyciela

,, Ja, uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej ślubuję na sztandar szkoły..."

-  tymi słowami najmłodsi uczniowie w dniu 13 X 2016r. dołączyli do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje   umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, koleżanki  i kolegów ze starszych klas oraz Grono Pedagogiczne. Po złożonym przyrzeczeniu przez pierwszaczków p. dyrektor A. Żmuda dokonała ceremonii pasowania, dotykając ramię każdego ucznia symbolicznym, dużym  piórem i wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. św.Kingi w Łukowej".

Na zakończenie, z okazji pasowania, uczniowie otrzymali pamiątkowe              ,, Książeczki  pierwszoklasisty " , legitymacje szkolne oraz upominki ufundowane przez koleżanki i kolegów z klasy trzeciej.  Natomiast opiekun SKO wręczył pierwszoklasistom książeczki oszczędnościowe oraz okolicznościowe  upominki ufundowane przez KBS w Lisiej Górze.

Następnie, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich zebranych na dalszą uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaną przez uczniów klasy drugiej, którzy słowem i piosenką uświetnili  ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Występujący podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy  nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii zabrała głos p. dyrektor,  a uczniowie wręczyli swoim nauczycielom samodzielnie wykonane kwiaty.