Środa, 2018-04-25

Jarosława, Marka

Wycieczka klas I-II do Pilzna

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Wycieczka klas I-II do Pilzna

Wycieczka klas I-II do Pilzna

7 X 2016 r.klasy I i II odwiedziły Muzeum Lalek w Pilźnie.

W trakcie pobytu zwiedziły wystawę ,, Zabawki babci, mamy i moje", oglądając zabytkowe manufaktury pracowni lalkarskiej, dzieci dowiedziały się, czego potrzeba, żeby powstała lalka. W trakcie zwiedzania uczniowie wzięli udział w spektaklu światła i dźwięku pt.,, Bajki Braci Grimm", który odbył się na babcinym strychu. Atrakcją pobytu w muzeum była lekcja muzealna -  zajęcia w pracowni ceramicznej, podczas których dziewczynki wykonały naszyjniki z paciorków ceramicznych, a chłopcy różne ceramiczne figurki. Poza tym, wycieczkowicze mieli okazję wejść do bajkowej chatki na kurzej łapce. Dzieci po wycieczce były bardzo zadowolone. Z pewnością była to dla nich bajkowa przygoda.