• Do wakacji: -58 dni

Śniadanie daje moc

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Podobnie jak w roku ubiegłym  w dniu 8 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w Programie Edukacyjnym „ Śniadanie Daje Moc”.

Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, a także 3 zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W organizacji akcji wsparli nas rodzice naszych  uczniów. Dzięki nim na szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, owoce, warzywa i wiele gatunków pieczywa.  Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi smakołykami.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Hasło:  „Kto śniadanie jada, tego głód nie dopada” towarzyszyło nam podczas śniadania samodzielnie  przygotowanego.