Wtorek, 2018-12-11

Biny, Damazego

Szkolny konkurs recytatorski pt. "W magicznym świecie wierszy Juliana Tuwima"

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Szkolny konkurs recytatorski pt. "W magicznym świecie wierszy Juliana Tuwima"

Szkolny konkurs recytatorski pt. "W magicznym świecie wierszy Juliana Tuwima"

Z okazji Roku Tuwimowskiego (60 rocznica śmierci poety) opiekunka szkolnej biblioteki, p. L. Buwaj zorganizowała szkolny konkurs recytacji utworów Juliana Tuwima.

Należy podkreślić zaangażowanie uczniów najmłodszych klas. Klasy I – III reprezentowało po trzech uczniów. Starszych niestety, tylko jedna uczennica z klasy IV. Nie było żadnego przymusu, a może powinien być…? Może starszym trzeba podnieść poprzeczkę? Z całą pewnością na to zasługują.

Prezentowane przez recytatorów utwory to popularne, ogólnie znane i lubiane, np. „Bambo”, „Spóźniony słowik”, „Grześ”, „Okulary”, „Kotek”. Poziom recytacji i interpretacji był w miarę wyrównany. Można zaryzykować stwierdzenie, że rosną nam talenty. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie im chęci i niechlubnego przykładu ze starszych kolegów brać nie będą.       Komisja -   w składzie: p. dyr. A. Żmuda, p. j. Drwięga-Janik, ucz. G. Libirt (kl. VI) i  W. Chłopek – zadecydowała, że „na podium” stawać będą wszyscy uczestnicy. Zatem w każdej klasie będzie zdobywca I, II i III  nagrody,   a uczennica IV zostanie wyróżniona dodatkowo za chęć uczestnictwa, za swą indywidualną pozytywną postawę.                                                                                                                                            Poniżej lista uczestników – laureatów konkursu i miejsca, jakie zajęli.

Klasa I       Łukasz Chłopek          –  I miejsce

Aleksandra Szczurek – II miejsce

Justyna Szegda          – III miejsce

Klasa II     Roksana Krawiec       – I miejsce

Martyna Broniek       – II miejsce

Adrian Bieś                 – III miejsce

Klasa III    Julia Marcinek         – I miejsce

Weronika Długoń   – II miejsce

Nikodem Wałaszek – III miejsce

Klasa IV   Justyna Bujak

GRATULUJEMY  i zachęcamy do kolejnych bliskich spotkań z poezją -- nie tylko Juliana Tuwima.