• Do wakacji: -58 dni

6 grudnia

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » 6 grudnia

6 grudnia

Od  rana czekaliśmy na przybycie św. Mikołaja do naszej szkoły.

W tym roku zamiast do nas dotarł potajemnie do  naszych wychowawców. Pewnie przez cały rok byli grzeczniejsi niż my - sądziliśmy, gdy nam o tym spotkaniu powiedzieli. Nauczyciele przekazali od Świętego każdemu uczniowi wprawdzie po dużej słomce, ale tak naprawdę liczyliśmy na coś więcej, bo do tej pory był bardzo hojny.

Na naszych twarzach pojawił się szeroki uśmiech, gdy dowiedzieliśmy się, że św. Mikałaj zasponsorował młodszym wyjazd do Promiennego Zamku a starszym do kręgielni  w Tarnowie. Obie grupy 8 grudnia doskonale się bawiły, co potwierdzają zdjęcia i opinie.

I tak św. Mikołaj obdarował nas w tym roku trzema prezentami:

1. coś słodkiego,

2. bilety wstępu do miejsc, w których świetnie się bawiliśmy,

3. starsi mieli tylko 2 lekcje w dniu wyjazdu, a młodsi w ogóle.

W głowach się nam nie mieści, że ŚWIĘTY ma tyle lat, a tak dobrze nas zna i rozumie.

Dziękujemy i zapraszamy Cię za rok.

MIKOŁAJKOWY PREZENT

W czwartek (08.12.2016r.) w ramach mikołajkowego prezentu od Rady Rodziców i dyrekcji szkoły pojechaliśmy do kręgielni w Tarnowie-Mościcach. Zamiast słodkości otrzymaliśmy (kl. IV,V,VI) świetną rozrywkę. Graliśmy w bilard, kręgle, podświetlany krążek oraz szaleliśmy na automatach - symulatorach jazdy motocyklami i samochodem ( a nawet walk wschodnich). Dziewczęta najbardziej interesowały kręgle, a chłopców (nie wszystkich) automaty z grami.

Po pierwszej turze kręgli, druga była meczem zwycięzców - wygrał Damian z kl. V. Emocje sięgały zenitu.

Damian najlepszy był w kręgle,  w bilarda Nikola z kl. VI. a Radek służył nam za instruktora tej nie najłatwiejszej dyscypliny (bilarda).

Warto polecić ten klub gier, gdzie była dobra zabawa i fajna atmosfera. Wszystko i wszystkim nam się bardzo podobało. Nie zapomnimy tego wyjazdu - "prezentu". Lepszy od corocznych paczek!

/ na podstawie próby sprawozdań uczniów klasy V/

Krótkie opinie uczennic klasy IV i dwójkowych grup z kl.V potwierdzają ocenę zawartą w powyższym sprawozdaniu:

" Byliśmy tam trzy godziny, a minęły one jak trzy minuty."   ( Ola S. )

"Najbardziej podobała mi się gra w kręgle. Mogłabym grać parę godzin, ale, niestety, byliśmy tylko trzy godziny. "   (Julia B.)

"Mnie wszystko się podobało, ale najbardziej do gustu przypadły mi dwie gry : żółty automat do symulacji jazdy samochodem oraz walki. (...) Było super, chciałabym tam pojechać jeszcze raz."    (Natalia B.)

"Bawiłam się świetnie! (...) Udało mi się namówić tatę, byśmy pojechali całą rodziną do tego klubu."     (Natalia B.)

"Dla mnie było doskonale i chciałabym tam pojechać jeszcze raz."   (Ola M.)

"Jestem zadowolona z tego wyjazdu..."    (Natalia J. )

"Ten mikołajkowy wyjazd bardzo mi się podobał."  (Wiktoria M. )

" Nigdy nie byliśmy w kręgielni, ale się nam tam podobało - chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz"     (Justyna i Damian)

"Polecilibyśmy to miejsce wszystkim."    (Anita i Jakub)