Poniedziałek, 2018-01-22

Dominiki, Mateusza

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » III Miejsce Angeliki Chłopek w finale XI Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych.

Dnia 9 marca 2013r miał miejsce w Zespole Szkół Społecznych (Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum Językowe) im. ks. prof. Józefa Tischnera w Tarnowie Finał XI Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

AngelikaChłopek z kl.V  i Wiktoria Chłopek z kl.VI

Konkurs składał się z dwóch części ; na  szkolnym uczniowie przygotowywali prace na wybrany temat.  II etap miał miejsce w  Zespole Szkół Społecznych, w Tarnowie i również podzielony był na dwa etapy.  Pierwsza część sprawdzała umiejętności komunikacyjne uczniów w różnych sytuacjach, drugie zadanie – to recytacja fragmentu utworu literackiego ( proaza, lub wiersz).  Zakwalifikowało się do niego 46 uczestników  wyłonionych spośród ponad 200 uczniów, którzy z kolei przystąpili do drugiego etapu zgodnie z wybraną przez siebie kategoria językową ( angielski,  francuzki,  niemiecki)

W finale znalazła się uczennica kl. V-  Angelika Chłopek , prezentując utwór ku przestrodze  H. Belloc „ Jim, who ran away from his nurse and was eaten by a lion”

Angelika,  dała wspaniały popis nie tylko zdolności językowych, ale również talentu aktorskiego, zajmując ostatecznie III miejsce na podium.