Wtorek, 2018-06-19

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » W stadninie

W stadninie

Z wizytą w stadninie / 25 czerwca /

Po dwuletniej przerwie mieliśmy (klasy III,IV,V i dwie uczennice z kl. VI) znowu okazję gościć w stadninie koni w Starych Żukowicach i pana A. Jarmuły.

Powitały nas, obok właściciela, miejscowe futerkowe czworonogi - piękne i łagodne dwa psy    i kot o imieniu "Dwójka". Mimo nie najlepszej pogody mogliśmy dosiąść wybranych koni i uczestniczyć w krótkiej przejażdżce - mógł każdy, kto chciał, kto się nie bał. Niemal wszyscy skorzystali, a byli  i tacy, którzy mieli ochotę powtórzyć jazdę.
        Wszystkim smakował poczęstunek - kiełbaska z rożna i gorąca herbata.
Z dużym zaciekawieniem słuchaliśmy informacji - prezentacji o rycerstwie wieku XVII. Nasz kolega Paweł N. miał okazję spróbować, jak to jest dźwigać na sobie husarską zbroję (bez skrzydeł) i przekonać się, że lekko i wygodnie w niej nie było. Pasja Pana Jarmuły budzi niekłamany podziw!
         Na zakończenie popracowaliśmy nad plastycznymi wizerunkami koni, ale, co najważniejsze, przyjrzeliśmy się pracy zawodowych artystów-malarzy: p. Jacka Reczyńskiego     i p. Malwiny de Brade. Ich konie były jak żywe. Pani Malwina nie odmówiła naszym najlepszym szkolnym plastyczkom cennych rad, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. Szkoda, że mieliśmy tak mało czasu.

To był dzień szczególnych lekcji - jazdy konnej, obcowania ze zwierzętami, twórczości plastycznej (i integracji w różnych grupach wiekowych) - wartościowy dzień