ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 266962 osób
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 197 dni
kalendarz

Wtorek, 2018-12-11

Imieniny:

Biny, Damazego
kalendarz koniec
Logo BIP

JUŻ 10 LAT MINĘŁO...

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » JUŻ 10 LAT MINĘŁO...

JUŻ 10 LAT MINĘŁO...

Już 10 lat Szkoła Podstawowa w Łukowej szczyci się tym, że w swej nazwie nosi imię św. Kingi, a wizerunek Patronki znajduje się na sztandarze, do którego posiadania pozyskała w 2007 r. prawo.

Dzień 14 czerwca ( jak to miało miejsce dokładnie dekadę temu) był dla nas dniem wyjątkowo uroczystym. Zaszczycili nas swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych: wójt naszej gminy - p. A. Mikuła, sołtys wsi Łukowa - p. M. Król, radny gminy - p. J. Wałaszek, dyrektorka przedszkola w Łukowej - p. D. Skorupa, przedstawicielki Rady Rodziców z 2007r. - p. M. Wanat i p. B. Bujak, Panie z tegorocznej Rady Rodziców oraz część rodziców naszych uczniów. Wszyscy wyżej wymienieni uczynili to, by z nami świętować 10 rocznicę nadania imienia św. Kingi naszej szkole oraz przyznania prawa do posiadania sztandaru.

     Uroczystość rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów przed tablicą Patronki. Następnie przeszliśmy do naszego kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy w mszy, którą celebrował ks. Proboszcz Cz. Górka i zaproszony na tę okazję ks. dr Tomasz Lelito - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ksiądz Tomasz modlił się w intencji uczniów i pracowników szkoły, a kazanie poświęcił naszej Patronce - św. Kindze.
Z kościoła przeszliśmy wszyscy do auli w Domu Parafialnym. Tutaj w części oficjalnej nastąpiło odnowienie ślubowania na sztandar szkoły i pokaz filmu - montażu, stanowiącego wspomnienie uroczystości sprzed 10 lat. A po tym, jak zabrali głos Pani Dyrektor i Pan Wójt, nastąpiła część artystyczna. Klasa III przedstawiła inscenizację według tego samego scenariusza, jaki wykorzystali dekadę temu szóstoklasiści. Niby to samo, a jednak inaczej odbiera się młodszych, a inaczej starszych wykonawców. Jedna i druga wersja warta była obejrzenia, a tegoroczna stanowiła miłą dla oka i ucha oprawę oraz zakończenie jubileuszowego Dnia Patronki naszej szkoły.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas