Piątek, 2017-10-20

Ireny, Kleopatry

WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Wydawałoby się, że będzie jak co roku, ale nie było. Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 będziemy długo pamiętać!

Rozpoczęło się tradycyjnie od mszy świętej, a po przejściu do szkoły ciąg dalszy uroczystości nastąpił na sali (salce) gimnastycznej. I tutaj uroczystość pożegnania roku nauki i powitania wakacji byłaby typowa, gdyby nie goście i słowa Pani dyrektor.
Swoją obecnością zaszczycił nas p. wójt, p. sołtys, p. radny wsi Łukowa oraz ... dwaj panowie, którzy nie byli nam znani, a okazali się być: jeden właścicielem firmy budowlanej (p. T. Żurowski) , a drugi kierownik budowy (p. T. Kubis). Domyślaliśmy się, z czym wiąże się wizyta tak specyficznych gości i zostało to potwierdzone później przez p. wójta.
          Zaskoczeniem dla większości uczniów były słowa przemówienia-pożegnania  p. Aliny Żmudy. Oznaczały one rezygnację z funkcji dyrektora szkoły (po 15 latach) i informację, że przejmuje ją (funkcję) p. Daniel Janus zgodnie z wynikiem konkursu. Wówczas po podziękowaniach Pani dyrektor nastąpiły podziękowania składane wraz z kwiatami na ręce Pani Żmudy przez p. wójta, przedstawicieli uczniów, pań  z Rady Rodziców i p. D. Janusa w imieniu nauczycieli. Ta wzruszająca chwila uświadomiła nam wszystkim nieubłagany upływ czasu, zmiany, które czas niesie i konieczność pogodzenia się z nimi...
        Ciąg dalszy stanowiło wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy na nie pracowali cały rok. Z kolei nastąpiła część artystyczna w wykonaniu klasy III. Cały zespół rozbawił i wzbudził podziw wszystkich widzów dla swych zdolności. Grali (aktorsko) i śpiewali naprawdę fantastycznie. Z całą pewnością będzie z nich pociecha. Widać, że niektórzy z nich mają aktorstwo we krwi. Głośne i serdeczne brawa potwierdziły wysoką ocenę pracy uczniów i ich Pani wychowawczyni (M. Bryły-Bogacz).
         Ostatni i wyczekiwany  punkt naszej uroczystości miał swój przebieg na zewnątrz budynku. Przedstawiciele władz gminy, parafii i szkoły przystąpili do tzw. "wbicia łopaty" w miejscu, gdzie ma zostać wybudowana nowa, wymarzona sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Łopaty chwycili w dłoń i kaski budowlańców założyli: p. dyrektor A. Żmuda, p. wójt A. Mikuła, p. sołtys M. Król, p. radny J. Wałaszek, ks. proboszcz Cz. Górka, p. D. Janus oraz panowie T. Żurowski i T. Kubis. Optymistycznie to wyglądało! Już w lipcu firma P. Żurowskiego zamieni nasze dotychczasowe szkolne boisko na plac budowy. Jakoś to wszyscy wytrzymamy, bo perspektywa tak dużych zmian, widok nowej sali na horyzoncie, cieszą ogromnie! Będziemy kibicować wykonawcom tak ważnej dla nas inwestycji.
            Wszyscy uczniowie i wychowawcy pożegnali się w swoich klasach, rozpoczynając tym samym -
                            - WAKACJE  !

DO MIŁEGO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.