ankieta

Czy podoba Ci się nasza strona?

Pokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Odwiedziło nas: 257678 osób
  • Do końca roku: 77 dni
  • Do wakacji: 254 dni
kalendarz

Poniedziałek, 2018-10-15

Imieniny:

Jadwigi, Leonarda
kalendarz koniec
Logo BIP

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

 11 października do naszej szkoły przybyli  niezwykli goście – dwie panie policjantki w towarzystwie gigantycznej , ale  wyjątkowo sympatycznej MRÓWKI.

Cała trójka spotkała się z najmłodszymi uczniami, aby  uświadomić dzieciom, że właściwym zachowaniem i postawą mogą zadbać o swoje zdrowie i życie.

Podczas wizyty w sposób teoretyczny oraz praktyczny pierwszoklasiści poznali podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów oraz  jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieci wykazały, że sporo wiedzą na temat bezpieczeństwa na drogach i mają plecaki z wszywkami i zawieszki odblaskowe. Jednak takie akcje - spotkania z policjantami bardzo głęboko zapadają w pamięć małym użytkownikom dróg i znacząco wpływają na minimalizację ryzyka zaistnienia wypadków.

Nikt jednak nie spodziewał się, że Mrówka  zaproponuje jeszcze inny sposób dbania o swoje bezpieczeństwo i podaruje dzieciakom odblaskowe kamizelki. Prezent został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Obdarowani zapewnili, że będą zakładać kamizelki na kurtki  jesienną i zimową porą, a także w czasie wycieczek.

Na koniec Mrówka poczęstowała wszystkich „mrówkową krówką”, a jedna z pań policjantek uwieczniła uczestników spotkania na pamiątkowym zdjęciu.

Należy nadmienić, że akcja pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami” jest prowadzona przez tarnowskich policjantów wspólnie z firmą SUFIGS MRÓWKA z siedzibą w Tarnowie.

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas