• Do wakacji: -60 dni

Konkurs papieski

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Konkurs papieski

Konkurs papieski

DRUGIE MIEJSCE naszej "drużyny" w konkursie papieskim !

Tegoroczny Gminny Konkurs Papieski pod hasłem "Bóg jest miłością" odbył się etapami. W poniedziałek 15.04.2013r. miał miejsce konkurs plastyczny, którego tematem była siódma pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny, beatyfikacja Karoliny Kózki i kanonizacja bł. Kingi.
Przeznaczone na to konkursowe trzy godziny wypełniła praca nad kolażem Moniki Podrazy, Wiktorii Król, Wiktorii Chłopek (kl. VI) i Angeliki Chłopek (kl.V). Ich "dzieło" podobało się wszystkim, nawet im samym - były zadowolone z siebie.

W drugim etapie ( środa - 17.04.2013r.) należało wykazać się wiedzą na temat siódmej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, umiejętnością recytacji wybranego utworu poetyckiego autorstwa naszego papieża oraz zdolnościami wokalnymi.
W pierwszym konkursie uczestniczyły już wyżej wymienione Monika P. i dwie Wiktorie (K. i Ch.). Według nich zadania były łatwe.
Równolegle z konkursem wiedzowym odbywał się konkurs recytatorski. Reprezentował nas Sebastian Majka, który interpretował fragment utworu "Symfonia". Mimo dużego stresu poradził sobie całkiem, całkiem... . To nie było łatwe. Poezja Jana Pawła II wymaga wsparcia, naprowadzenia, aby można ją było zrozumieć i należycie interpretować. Dla uczniów szkoły podstawowej to duża trudność.
Na oklaski zasłużył zespół koleżanek śpiewających "Pokolenie JP II" - Monika Czarnik (kl.V),
Justyna Czosnyka(V), Angelika Chłopek (V), Kamila Błoniarczyk (kl.VI), Wiktoria Chłopek (VI), Paulina Kania(VI). Dziewczęta, mimo wielkiego zdenerwowania, doskonale się spisały.
Równie duża trema towarzyszyła naszej solistce - Ani Niedźwieckiej (IV) - ale nie przeszkodziła jej w świetnym wykonaniu pieśni pt."Błogosławiony Janie Pawle II"
Udział naszej dziewięcioosobowej "reprezentacji" został wysoko oceniony -
- zajęliśmy II miejsce!!!
Trzeba przyznać, że poziom był wysoki i wyrównany (naszym zdaniem). My cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy i gratulujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom uczestniczącym i nagrodzonym w tym konkursie!

(Na podst. sprawozdania Moniki P., Wiktorii K., Wiktorii Ch.)