Wtorek, 2017-12-12

Śniadanie daje moc

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Właśnie dlatego ta data została wybrana do akcji „Śniadanie daje moc”. W projekcie skierowanym do uczniów klas I-III w całej Polsce nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Kształtujemy nawyki zdrowego żywienia i każdy uczeń już wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. A samodzielne wykonanie tego posiłku ( wprawdzie drugiego śniadania) i degustacja w gronie koleżanek i kolegów to czas nauki i zabawy w jednym.