Wtorek, 2018-05-22

Jesteś tu: » Strona główna - Aktualności szkolne » Koncert w szkole muzycznej

Koncert w szkole muzycznej

W środę 7 marca 2018 r. uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w koncercie
w Państwowej Szkole Muzycznej w Tarnowie.

Dzieci z naszej szkoły miały okazję posłuchać na żywo swoich rówieśników, którzy na co dzień uczą się gry na instrumentach. Zaprezentowali nam się instrumentaliści grający na instrumentach dętych drewnianych takich jak: klarnet, obój, fagot
i saksofon. Spośród instrumentów dętych blaszanych usłyszeliśmy trąbkę, waltornię i duet puzonistów. Na koniec czwórka młodych perkusistów zagrała energetyczny utwór na dwóch marimbach, wibrafonie i zestawie perkusyjnym. Nasi uczniowie otrzymali przy wejściu karteczki
z zaznaczonymi instrumentami, podczas koncertu ich zadaniem było wybrać te, które najbardziej im się podobały oraz napisać czy lubią śpiewać. Przeprowadzono także mały test predyspozycji muzycznych, z którym nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Myślę, że koncert ten na długo zostanie w naszej pamięci i być może będziemy mieć jeszcze okazję w podobnym uczestniczyć. Dziękujemy uczniom i nauczycielom z tarnowskiej szkoły muzycznej za przygotowanie tak ciekawego programu i zaproszenie nas w swoje gościnne progi.